Turkish

   

Dünyayı değiştirmenin yolu

 

Bu eserin yazarı, kendi fikirlerini izleyerek International Association to Change the World (Uluslararası Derneği dünyayı değiştirmek) 'i dünyayı değiştirmek üzere kuran Javier Marzal (1960 doğumlu emekli işadamı, özgür düşünür, yazar ve sosyal aktivist).

www.javiermarzal.com

www.iachangetheworld.org

 

"Dünyayı Değiştirmenin Yolu" dört yılda tamamlanan çalışmaların bir kümesidir. Bu dünya hakim olan çökmüş yönetişim sistemini adresleri, zaten yeni sistem yeni sisteme geçiş yapmak ve nasıl değiştirmek için hazır bir sistem.

Çalışma aşağıdakilerden oluşur:

- İki bölümden oluşan bir kitap (2014 ve 2016, ispanyolca ve ingilizce)

- Bir makale (2017, ispanyolca, İngilizce ve deutsch)

- İki slayt video (2017)

- İki canlı video (2017, İspanyolca, YouTube altyazıları tüm dillerde etkinleştirilebilir)

- Bu Web Sitesi (metinler ve grafikler, 2016-2017)

 

1. KİTAP'ın 1. BÖLÜMÜ "Dünyayı Değiştirmenin Yolu" (Sanayi sisteminin çöküşü): 32 sayfalık haliyle mevcut durum açıklanmaktadır.

2. KİTAPIN 2. BÖLÜMÜ "Dünyayı Değiştirmenin Yolu" (Yeni Sistem): Sosyal sektör, 40 sayfalık bir süreçte tanımlanıyor: tarihçesi ve bugünkü durumu, toplumsal değişim için çalışan onbinlerce kuruluş üzerinde duruyor , dünyayı değiştirmek için potansiyel gücüne, kamu sektörünü değiştirmeye ve bu uluslararası organları yönetmeye, bir sosyal pazar demokrasisi yaratmaya çağırıyor. Mevcut sistemin iyi şeyler ve kötü şeyler de açıklanmaktadır.

3. MAKALE: 2017'de "Dünyayı Değiştirmenin Yolu" kitabının ikinci kısmı "70 yıllık sosyal devrim" denemesi ile tamamlandı.

4. Sunum "70 yıllık sosyal devrim". (PDF)

5. Sunum "Yeni Dünya düzeni (mafya) alternatif". (PDF)

6. İspanyolca "70 yıllık sosyal devrim" video.

7. İspanyolca'da Video "Yeni Dünya düzeni (mafya) alternatif".

 

Sistem en büyük sorun haline geldi. Sistem, insanlar için tehlikelidir ve kendisi için tehlikelidir; çünkü kendi kendini tahrip eder, önemli bir değişiklik gerektirir ve bunu yapanlar, yeni bir sistem yaratmak için yeterli insanın yardımıyla, sosyal sektördeki girişimciler ve girişimcilerdir. Çünkü, Dünyayı değiştirmek zorundayız.